Kdo jsme

Martin a Lenka

Ani jeden z nás toho v minulosti moc nenacestoval, a když, tak jen nudná turistická letoviska. Chceme to změnit – oba pracujeme z domova a k práci nám stačí počítač a internet (Martin – internetový marketing, Lenka – grafika a ilustrace).

Řekli jsme si, že toho musíme využít, pořídit domov na kolech, spojit práci s cestováním, najít si dostatek času na obojí a vyrazit vstříc novým zážitkům.

Naše první obytné auto byl Ford Transit, ve kterém jsme v roce 2014 bydleli asi tři měsíce a měsíc projížděli Polskem.

Aktuálně přestavujeme dodávku Mercedes-Benz Sprinter z roku 1999 na obytnou, a v létě bychom chtěli vyjet.

O přestavbě připravuju e-book. Jestli chceš, dám ti vědět, až bude – jen mi dej svůj e-mail.

Martin, Lenka a obytný Ford Transit

12 komentářů: „Kdo jsme“

 1. Držím palce, jsem úplně ve stejné fázi. Už několik let hledám vhodný obytňák pro práci a cestování, tak jsem rád, za tvůj web. Díky a mějte se!

  1. díky, Tomáši. Snad web pomůže. S tím cílem ho píšu protože sám vím, že to může pomoci i dalším lidem rozhoupat se k tomu.

 2. fandim a preju uspechy, ale prestan pls michag nazvoslovi

  transit neni karavan
  karavan je synonymum pro obytny prives. obytny auto je proste obytnak. tve texty jsou strasne matouci a obtizne citelne – predstav si misto katdeho slova karavan na tomto webu slovo ovytny prives, a uvidis, jak nesrozumitelnymi se ty clanky stanou.

  1. Hlavně že tys nám to objasnil :D Abych zjistil cos nám chtěl sdělit jsem musel text vložit do dešifrovacího programu.

  2. sakra, tohohle komentáře jsem si nevšiml… Ono názvosloví „karavan“ versus „obytné auto“ lidi míchaj celkem často, je možný, že jsem to někde udělal i já, byť mám za to, že obytným přívěsům říkám „karavany“, a obytným autům „obytná auta“ nebo „obytňáky“.

 3. Martine, děkuji za super stránky a hlavně za inspiraci. Loni jsme koupili starší dodávku, lehce poupravili a letní prazniny byli nomády. My znamená já, moje žena a naše tři děti. Teď přes zimu jsem to celé překopal a hned z jarem už zase nomádujeme. Bohužel škola našich dětí je trochu brzda. Takže velká cesta až o prázdninách. Elektřinou jsem se inspiroval z tveho videa. Děkuji. Přeji Vám oběma fajn cestování a všem nomádům taky tak. Ještě jednou díky za inspirace. Jo a info pro ostatní, jde to i s dětmi. Baví je to. Honza.

 4. Drzim ti palce at to zvladnes….libi se mi tvuj pristup, jak se ucis za pochodu a jsi ochotny se podelit se svymi chybami.

 5. Zdar pišu jsem protože tohle mě dneska napadlo v pruběhu moji prace a nečekal jsem že tohle už někdo realizoval.

  Klobouk dolu před všema.

  No hlavou mi vrta snad jedina otazka jak už předělana dodavka projde technickou kontrolou?? Musi se dodavka dat zase do puvodniho stavu nebo to na technicke kontrole nevadi ? Diky za odpověď.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>