Bydlení na kolech (3. díl) – “Kdy už konečně vyjedete?!” (video)

Původní plán byl, že náš domek na kolech dostavíme a vyjedeme v létě 2015. Proč se to nepodařilo? A kdy teda vyjedeme? Dozvíte se ve videu.

Video si také můžete pustit přímo na YouTube. A nezapomeňte odebírat náš kanál, videí bude víc. 🙂

Info o nových článcích a videích na e-mail

Info o vydání nového článku ti vždy pošlu na e-mail, ať o nic nepřijdeš. Žádný spam, odhlášení na jeden klik. Tak to zkus.

Formulář se odesílá, počkejte prosím...Autor

martin.kolcaba@gmail.com'

Martin Kolčaba

Provozovatel Nomádem.cz, NomadShop.cz a konzultant internetového marketingu libující si v SEO a použitelnosti webů.

3 komentáře u „Bydlení na kolech (3. díl) – “Kdy už konečně vyjedete?!” (video)“

 1. Zdar chlape, taky uvažuji, že si pořídím dodávku a vyrazím za prací, když v okolí není. Co jsem viděl tvý videa, tak si přešel na větší dodávku, kvůli větším prostorám. Zřejmě kvůli kamnům na dříví, uhlí, minisprše a hajzlíku. Jak to zateplíš nebo už to máš? Nechal sis nastříkat izolační pěnu komplet dokola v prostoru „žití”? Pěna slouží i jako odhlučnění. Ve videu jsem slyšel, že tam chceš mít snad i stolní počítač napájen přes měnič. Tak pozor na PC zdroj, aby se vůbec počítač spustil. Já počítač přes měnič 400W/800W špičkových (nečistá vlna napětí) už nezapnu po výměně zdroje. Se 450W zdrojem běžel na baterii 44Ah hodinu a půl, když nešla elektřina. A pak jsem ho nahradil 650W a už se nespustil. Později, když vzdechnul i ten 650W sem ho nahradil 910W a to taky měnič nebo spíš zdroj nepobírá, když má v sobě všelijaký ochrany. Papírově má PC s LCD žrát max. 270W při zatížení. Takže je lepší notebook, kterej můžeš nabít i v hospodě či nádraží. Co ty solární články, když máš našťouchlý baterie, dá se s nimi ohřívat voda v nádrži jako zdroj tepla pro noc? Koukám, že nový 100W panely prodávají za 2700 Kč, ale já šetřílek bych si koupil řezy, abych měl víc proudu za stejný pořizovací náklady.

  1. Ahoj,

   kamna na dřevo mít nebudem, ale jinak jak píšeš. Zateplím buď extrudovaným polystyrenem nebo Mirelonem, ještě nevím. Pěnu nastříkat nenechám, vychází to na dost peněz a nikoho kdo by to udělal za rozumnější cenu neznám.

   Stolní počítač nechci, budeme mít 2x notebook a 2x monitor k tomu. Nebojím se, že bychom to z 1000W měniče nerozjeli. Předtím jsme měli 350W měnič, a dva notebooky z toho jely v pohodě.

   Ohřívat vodu elektřinou skrz soláry – ne, to se nevyplatí, je to moc energeticky náročný. Ohřev vody před sprchou buď na plynu, nebo přes plynový bojler (v budoucnu).

Komentáře nejsou povoleny.