Mobilní internet a datové tarify v Černé hoře

psáno 10/2018

Rychlé shrnutí:

  • existují tu SIM s turistickými tarify, s hromadou dat za pár EUR, typicky omezené na týden až deset dní
  • při koupi je nutné předložit pas a nechat SIM registrovat u prodejce, jinak nebude fungovat
  • doporučuji kupovat v prodejnách operátorů, tam vám pomohou i s potřebným nastavením v telefonu a aktivací SIM, která je trochu složitější, nestačí jen vložit SIMku a surfovat 
  • doporučuji turistickou SIM od Telekomu (T-mobile), v roce 2018 100GB dat za 10€ na deset dní 

Podrobněji:

Je tu několik operátorů, kteří nabízejí datové SIM s turistickými tarify. Zmíním m:tel a čerhonorský Telekom (T-mobile), který doporučuji.

Pro koupi SIM je nutná registrace na základě cestovního pasu. Registraci vám udělají tam, kde SIM koupíte. V novinovém stánku nebo na prodejně operátora. 

Důrazně doporučuji koupit SIM přímo v prodejně operátora, a nechat si ji nejen registrovat, ale také aktivovat přímo v telefonu tak, aby vám skutečně jel internet. Prodavač/ka rád/a pomůže. 

Koupili jsme nejřív SIM operátora m:tel, který za 5€ nabízí 100GB dat na 7 dní. Jenže jsme ji koupili v kiosku, kde paní neuměla anglicky. Takže nám ji registrovala na pas, ale nedokázali jsme ji aktivovat. A to ani s pomocí telefonické podpory operátora.

Proto jsme pak zašli do prodejny Telekomu (T-mobile). Tam jsme koupili SIM s 100GB na deset dní za 10€. Prodavačka, která uměla anglicky nám SIM registrovala na základě pasu, a hlavně nám ji přímo v mém telefonu aktivovala. A bylo po starostech.

Pokrytí v městech je dobré, chytnete 3G nebo LTE. V horách je to samozřejmě horší, v Durmitoru jsme chytli buď nic, nebo EDGE. 

Pokud máte k internetu v Černé hoře nějaké další poznatky, nebo se vám zdá, že něco ze zde uvedených informací není aktuální, napište mi na martin@nomadem.cz