První výlet – osm dní namísto tří

Měly to být tři dny, nakonec jich bylo osm. Máme za sebou první pracovně – dovolenkový výlet obytňákem. Během pobytu nás potkaly menší problémy, zjistili jsme, že auto nefunguje úplně tak jak jsem si myslel – no, ale to bych předbíhal… Takže jedeme.

DCIM100GOPRO

Vyrazili jsme 7.3. 2014. Útočištěm pro náš test se stal pěkný kemp Dolce u Trutnova (doporučuji).

Naše sídlo
Naše sídlo

Dálnice nemám rád, a tak jsme to vzali zkratkou přes vesnice a neplacené úseky – je to sice dál, ale zato horší cesta. A je to zábavnější. Díky tomu jsme mohli jet přes Kolín, kde jsme navštívili místní coworking, ten dal dohromady kamarád Jirka Krejčík.

Do kempu jsme dorazili za tmy, takže jsme se připíchli na elektriku, zapnuli plynové topení a zbytek večera strávili v autě.

Problém 1: Topení netopí

Ve čtyři ráno se budíme zimou. Topení přestalo topit. Fajn, první problém. Vstáváme, vaříme si čaj na zahřátí a vymýšlíme, co s tím. “Určitě došel plyn”, myslím si. Vyrážíme na benzínku pro novou lahev.

Nevěděl jsem, jak těžká má být prázdná lahev. Že ta naše měla k vyprázdnění daleko jsem tak zjistil až po koupi nové. Plynem to tedy nebylo.

Situaci řešíme koupí elektrického přímotopu za 300 Kč v Tescu. Ten dobře poslouží po zbytek výletu.

Při dalších zkouškách plynové topení funguje, ale situace se při testech během dne opakuje – pár hodin jde, pak vypne. Bude se na něj muset někdo podívat.

Problém 2: nedobíjí se druhá baterie

“Jo, to když se připojíme v kempu na elektriku, normálně se bude dobíjet druhá baterie, to je jasný!”  Teda aspoň mě při koupi auta bylo – prostě to tak musí být, no ne? Ne.

Zjistili jsme to, když nám druhý večer zhasla všechna světla a přestala fungovat vodovodní baterie. Všechna tato zařízení jsou totiž napájená z druhé baterie (karavan má dvě, jednu jako klasické auto na startování, druhou pro napájení elektrických zařízení když stojí).

Z přípojky elektřiny je napájená jen lednička a jedna zásuvka uvnitř karavanu, jinak nic. To budeme muset poladit – světla pro večerní práci opět vyřešilo Tesco a koupě lampičky s klipem.

Jak to vypadalo?

V kempu jsme byli sami, jen jeden den se tam objevil někdo s karavanem…

kemp-dolce

… pojídali jsme nejlepší kulinářské speciality

DCIM100GOPRO

… pracovali

DCIM100GOPRO

… chodili na výletyDCIM100GOPRO

… po asi sto letech pekli buřty

DCIM100GOPRO

… zase chodili po výletech

Stachelberg - největší dělostřelecká tvrz v Čechách
Stachelberg – největší dělostřelecká tvrz v Čechách

… z čehož nám vždycky vyhládlo

DCIM100GOPRO

Lenka se věnovala své práci – grafice a ilustracím

DCIM100GOPRO

… a tak. Další fotky najdete v galerii na naší Facebookové stránce.

Fakta z výletu

 • V kempu Dolce jsme chtěli zůstat tři dny, od pátku do soboty. Hned v sobotu jsem ale první pobyt prodloužil do středy, ve středu pak ještě do soboty. Líbilo se nám tam – klid, krásné prostředí, ochotný personál – co víc si přát.
 • podívali jsme se na památník bitvy u Trutnova, dělostřeleckou tvrz Stachelberg, do centra Trutnova a tak různě po okolí kempu. Ale hlavně jsme si užívali čerstvého vzduchu.
 • Pro připojení k internetu jsme používali místní Wi-Fi, mobilní internet jsme tak nepotřebovali a zároveň si nevyzkoušeli co jsme chtěli – práci na pomalém připojení s nízkými datovými limity. Holt jindy
 • Když si zapomenete vzít mýdlo, umyjete se i samotnou vodou nebo Jarem
 • Chemický záchod, který jsme pro všechny případy měli s sebou, jsme použít nemuseli. Sprchu pod zadními dveřmi auta také ne. “Veřejná” sociální zařízení v kempu ještě nefungovala, ale dostali jsme klíč od chatky se záchodem, sprchou a zimou 🙂

První výlet dopadl na výbornou

Bavilo nás to, byla to příjemná změna. Koupě obytňáku byl super nápad, jsme spokojení. Časem pak poladíme nějaké věci na autě abychom mohli být úplně nezávislí na kempech, a nebude to mít chybu. Týká se to hlavně elektriky – dobíjení baterie, solární panely na střechu a tak.

Už chystáme další výlety – kromě pár dní v ČR jsme si za první zahraniční cíl dali Slovinsko, tak uvidíme.

Info o nových článcích a videích na e-mail

Info o vydání nového článku ti vždy pošlu na e-mail, ať o nic nepřijdeš. Žádný spam, odhlášení na jeden klik. Tak to zkus.

Formulář se odesílá, počkejte prosím...Autor

martin.kolcaba@gmail.com'

Martin Kolčaba

Provozovatel Nomádem.cz, NomadShop.cz a konzultant internetového marketingu libující si v SEO a použitelnosti webů.

9 komentářů u „První výlet – osm dní namísto tří“

 1. Skvělé počtení, inspirativní a zábavné. Publikujte co nejčastěji, dobře se to čte. 🙂 Mimochodem, slečna je na ty ilustrace fakt šikovná, jak dlouho se jim věnuje?

  1. díky, budeme se snažit 🙂 Lenka teď v podstatě hledá první zakázky, ale jinak se digitální grafice a ilustracím věnuje asi rok – koupili jsme tablet, Illustrator a Photoshop a od té doby kreslí.

   Předtím studovala školu se zaměřením na učitelství výtvarné výchovy, tak k tomu má vztah. Z obytňáku se ale učitelství dělá blbě, tak jsme hledali něco, co by jí bavilo a zároveň uživilo. Vyšla nám z toho digitální grafika a zakázkové ilustrace, jen se musela naučit ovlánout tablet a grafické programy 🙂

   Mimochodem, teď jsme opravili odkazy na jejím webu http://odlenky.cz, všiml jsem si, že nefungovaly…

 2. Diky moc za clanek, velmi inspirativni pro kazdeho, kdo rad zkousi nevyslapane cesty.

  Je v planu do budoucna nejake setkavani digitalnich nomadu a sdileni zazitku?

  Diky

  1. O ničem zatím nevím a my nic neplánujeme. Ale pokud se někdo rozhodne uspořádat, rádi se zúčastníme. 🙂

 3. Pokud by bylo setkani, dejte vedet, taky se pridame…
  Jinak pekny clanek 🙂 Topeni servisuji v obci Velim, je tam autorizovany servis Truma, vyresi tam vsechno…

 4. Spíš pro Lenku, určitě bych zkusil nacpat nějaké vektory na fotobanky. Třeby ty zvířátka co má na webu se určitě prodávat budou a každý $$ v kase dobrý. Klíčovou osobou pro vektory a grafiku na fotobankách je v ČR Petr Václavek (Praha), dělá třeba illustrator.cz a fotobanky.cz. Portfolio pár stovek vektorů už dokáže nějakou tu tisícovku měsíčně vydělat a pár tisíc vektorů je už i na uživení.

  1. Ahoj, ďakujem za komentár 🙂 Prispievam už asi rok do fotobanky Shutterstock. A osoba od ktorej som sa dozvedela 99% vecí okolo fotobánk je práve Peter Václavek. Sledujem jeho web aj stránky na fb a často prispievam otázkami aj do fóra na fotobanky.cz 🙂 On je podľa mňa taká kľúčová osoba v prípade, že sa chce niekto o fotobankách čokoľvek dozvedieť alebo začať prispievať.

Komentáře nejsou povoleny.